מפתחי תוכנה צריכים יותר מאשר כישורי קידוד - בלו טק אדיוקיישן - Blue Tech

מפתחי תוכנה צריכים יותר מאשר כישורי קידוד

מעסיקים מחפשים יותר ויותר מפתחי תוכנה בעלי כישורים רכים, כולל ניהול זמן ויכולת עבודה בצוות.

ניתוח שוק העבודה של מפתחי תוכנה העלה, כי היקף הפתיחה צפוי להמשיך לצמוח בקצב מהיר. עם זאת, נדרשים יותר מכישורי קידוד חזקים כדי להתקבל לעבודה בשוק התחרותי של היום, מציאות המשתקפת בהרחבת פלטפורמת כישורי המפתחים הקרובה של HackerRank.

HackerRank, חברת גיוס טכנית, הצהירה לאחרונה על כוונתה להשתמש בסבב מימון של 60 מיליון דולר מסדרה D כדי לעזור לה לעבור מעבר להערכת מיומנויות הקידוד, תוך הדגשת הפרמיום שמעסיקים שמים על מערכת מיומנויות מגוונת יותר.

החברה, שנוסדה ב-2012 ומונה 25% מה-Fortune 100 כלקוחות, מתכננת לבדוק מיומנויות טכניות בתחומים מתפתחים כמו בלוקצ'יין, מטבעות קריפטוגרפים ולמידת מכונה. בנוסף, מתקיימות תכניות להערכת מיומנויות מחוץ לפיתוח תוכנה, כולל עיצוב, חומרה ואבטחת איכות, על פי הודעה לעיתונות.

החברה ציינה בהודעתה כי המהלך "יעריך טוב יותר תכונות המוערכות יותר ויותר בקרב צוותים מבוזרים".

כישורים רכים הם קריטיים

בנוסף לדרישת מיומנויות טכניות, מעסיקים שמים דגש רב יותר על מיומנויות רכות כגון ארגון, ניהול זמן ויכולת לעבוד בצוות בצורה יעילה. התוכניות של HackerRank לזהות מועמדים בעלי כישורים מבוקשים אלה, תואמים את מה שכבר קורה בשוק.

"אנו מבררים אחר כישורים רכים בתהליך הריאיון הקפדני שלנו עם כישרונות", אומרת כריסטי שומאן, סגנית נשיא בכירה לתפעול כישרונות של Toptal, חברת כישרונות טכנולוגיים. החברה מתמחה בהשמה של מפתחי תוכנה עצמאיים. "אנו מתייחסים לכישורי שפה ותקשורת, מקצועיות ויכולות פתרון בעיות".

רמת התחשבות זו, לדבריה, עושה את ההבדל עבור לקוחותיה של טופטל, החל מחברות ארגוניות ועד לחברות קטנות ובינוניות. "לא רק שהם מסוגלים לעבוד עם כישרונות מפתחים מובילים, הם מתאימים למישהו שיכול להשתלב היטב בצוותים קיימים ולמלא תפקיד אינטגרלי בהצלחתו של כל פרויקט נתון", אומרת.

מתעדכן בטרנדים המתפתחים

שומאן מוסיפה, כי יש הזדמנויות למפתחי תוכנה עם כישורים בבלוקצ'יין, React/React Native Node.js ו-Python. עם זאת, מציינת כי, השוק משתנה במהירות.

"המהירות בה הטכנולוגיה מתפתחת – כל דבר מהענן ועד לאפליקציות לנייד – כמעט עולה על ההיצע של עובדים מיומנים שיודעים לנהל אותה", אומרת.

מגמה נוספת שמתפתחת, היא המעבר לקוד שנכתב על ידי אלגוריתמים של למידת מכונה. קודנים אנושיים עדיין יהיו מבוקשים, אבל הדגש ישתנה מכתיבת קוד מאפס לעבודה זה לצד זה עם AI. וינסנט גרנוויל, מייסד חברת בינה מלאכותית MLtechniques.com ומייסד שותף של Data Science Central, קהילה של מתרגלי ביג דאטה שנמצאת בבעלות TechTarget, היה מעסיק מפתחים אלמלא אוטומציה.

"אני משתמש בפלטפורמות ולא צריך לקודד שום דבר", אומר גרנוויל. "כשאני לוחץ על כפתור כלשהו כדי לעצב תכונה נחמדה, זו רק לחיצה אחת – הקוד נוצר אוטומטית בחלק האחורי על ידי פיסת קוד שכותבת קוד."

 

ובכל זאת, פיתוח תוכנה נותר קריטי עבור ארגונים. "יש צורך אמיתי באנשים שיכולים לשים דברים במצב ייצור", אומר גרנוויל. "ואפשר לאמן אותם ללמוד מדעי נתונים, במיוחד מכיוון שהמודלים המתמטיים הם יותר ויותר אוטומטיים. ההיפך פחות קל".

שוק עבודה חם למפתחים

בנוסף, כרגע זהו שוק מחפשי עבודה עבור מפתחי תוכנה עם הכישורים הנכונים.

"עם האבטלה הטכנולוגית נמוכה במיוחד, מעסיקים בכל מקום מציעים יותר כדי להבטיח את כישרון המפתחים שהם צריכים", אומר ניק קולקובסקי, עורך בכיר ב-Dice, שוק קריירה ממוקד טכנולוגיה שבסיסו בניו יורק.

זה הוביל לפיצוי גבוה יותר, ממשיך קולקובסקי. בניתוח שנערך לאחרונה על שוק העבודה, דיווחה דייס כי המשכורות החציוניות למפתחי תוכנה נעות בין 98,728 דולר ל-110,140 דולר לשנה, מה שהופך אותה לאחת מהמשרות הטכנולוגיות המשתכרות ביותר. בנוסף ללוחות זמנים גמישים לעבודה, מעסיקים מציעים הטבות מורחבות כגון טיפול בילדים, איזון טוב בין עבודה לחיים וקצבאות עבודה מהבית.

זה ימשיך להיות שוק חם בעתיד הנראה לעין. דו"ח של לשכת העבודה האמריקאית שפורסם בשנה שעברה העריך גידול של 22% במשרות מפתחי תוכנה עד סוף העשור הזה; זה 409,500 משרות נוספות של מפתחי תוכנה שנוספו לשוק עד 2030.

יותר כישרון נכנס גם לשוק. שומאן אומרת שטופטל רואה עלייה של 60% ביישומי כישרונות עצמאיים, מה שמצביע על מודעות גוברת להזדמנויות בפיתוח תוכנה.

בעוד שניתוחי BLS And Dice הצביעו על מפתחי תוכנה, שיישארו בביקוש גבוה בעתיד הנראה לעין. הסטטיסטיקה של שומאן משמשת אזהרה לכך ששוק העבודה הופך תחרותי יותר.

ומה קורה בישראל?

המצב מאוד דומה בישראל. סקר זיהוי צרכי כוח אדם בקרב לקוחות הקצה של חברת בלו טק אדיוקיישן Bluetech) ) מצא, כי יש יותר ויותר ביקוש למפתחי תוכנה מוכשרים. "בחצי שנה האחרונה הכשרנו כ-60 ג'וניורים לתחומי הפיתוח עם השמה של 95%", אומרת שרון סרי מנכ"לית בלוטק אדיוקיישן. "לאור הביקוש, בימים אלה אנו משיקים ארבעה מסלולים נוספים להכשרה והעסקה בתחומי פיתוח תוכנה. מדובר בתכניות שמטרתן לאפשר לאנשים בעלי רקע טכנולוגי או בעלי פוטנציאל טכנולוגי לפתח קריירה בתחום כאשר יש להם וודאות תעסוקתית" מוסיפה. "אני מאמינה שיש לנו בישראל פוטנציאל אנושי אדיר ותכניות ההכשרה וההשמה הייחודיות שפיתחנו מאפשרות לממש את הפוטנציאל הזה בצורה המקסימאלית".

 

למסלולי הכשרה וקורסים בהייטק של בלוטק אדיוקיישן לחצו כאן

למאמר המדובר באנגלית הקליקו כאן

 

בוגרים ממליצים

Blue Tech

כרמי מרצה בחסד עליון העובדה שיש לו ידע עצום במיינפריים נוכחת מאוד בשיעורים.
הוא מקצועי מאוד והצליח יפה להעביר לנו את העבודה עם המיינפריים ומה שחשוב בעבודה זו.
כמו כן ראיתי כמה אנחנו חשובים לו והרצון לעזור לנו להתקדם נוכח מאוד בכיתה באמת שאין הרבה מרצים כמוהו!

נהנתי מאד מהידע הרחב של כרמי, הגשת החומר, חזרה על דברים לא ברורים גם 30 פעם, היה אדיב ונחמד בגישה שלו.
הוא נתן (לי) הרגשה טובה ונהנתי לשהות בשיעור.
גם רותי מרצה מעולה ,מעבירה את החומר מעולה , מקצועית בתחומה , יותר חשדנית , פחות משחררת (לטוב ולרע..) שורה תחתונה – מרצים מצויינים .

היה ממש כיף ומעשיר להיות כל כך הרבה שעות עם איש כמו כרמי שטרנברג,
למדנו המון איתו ואין ספק שהוא אחד מהטובים בעולם בתחום המיינפריים, הוא גם מאוד חברותי.
בוודאי עוד נתגעגע אליו מאוד.

צרו איתנו קשר

מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

פרטי התקשרות

זמינים אליכם לכל שאלה

  • תובל 40, מגדל ספיר רמת גן
  • sharons@bluetech-ed.co.il
  • 03-6485820
X
הגשת מועמדות
שלח
הודעה נשלחה בהצלחה