דו"ח של IBM מציג: מיינפריים עדיין קריטי להצלחת הארגון! - בלו טק אדיוקיישן - Blue Tech

דו"ח של IBM מציג: מיינפריים עדיין קריטי להצלחת הארגון!

מודרניזציה של יישומים מבוססי מיינפריים היא מרכיב קריטי באסטרטגיות מוצלחות של ענן היברידי, טרנספורמציה דיגיטלית הוליסטית ומימוש חדשנות.

בדוח שפרסמה IBM בתחום המיינפריים צוין, כי הרוב המכריע של מנהלים מדווחים שהעסקים שלהם האיצו את מאמצי הטרנספורמציה בשנה שעברה לנוכח סביבות השוק המשתנות במהירות. המנהלים ציינו גם שמגפת הקורונה ביטלה חסמים ארוכי טווח בפני טרנספורמציה, כולל מחסומים תרבותיים. עבודה מרחוק ותנודות מהירות בקנה מידה והיקף אישרו מחדש את מרכזיותו של מחשוב ענן.

בקיצור, שגרת העסקים כמעט כולה השתנתה דרמתית במהלך 18 החודשים האחרונים. אבל כמה השפעה באמת הייתה לכל המהפך על יסודות תשתית ה-IT? האם ליישומים מדור קודם יש תפקיד בסדר הדיגיטלי החדש? האם עדיין יש מקום למיינפריים?

תוצאות מסקר שנערך לאחרונה ב-IBM Institute for Business Value (IBV) מצביעות על כך שהתשובה החד משמעית היא כן. מנהיגי טכנולוגיה ועסקים אומרים שהמיינפריים לא רק נשאר חלק חשוב מפלטפורמות ה-IT של הארגונים שלהם, הוא גם ממלא תפקיד מניע מרכזי בהאצת הטרנספורמציות הדיגיטליות שלהם.

71% מהמנהלים אומרים שיישומים מבוססי מיינפריים הם מרכזיים באסטרטגיה העסקית שלהם.

מספר מנהלים מהעסקים הגדולים והמצליחים ביותר טוענים, שמיינפריים וענן אינם הצעות או או. הם שלובים זה בזה בצורה חלקה ומספקים ביחד טכנולוגיית שיא של זריזות ויכולות מתקדמות ברחבי הארגון. יחד הם עוזרים לאבטח את הפעולות, להפחית את זמן ההשהיה ולהניע תהליכים מדור קודם לרמות של חדשנות דינמית שהייתה בעבר אפשרית רק עבור טכנולוגיות שנולדו בענן – כלומר שנבנו מאפס עבור הענן.

מיינפריים וענן בהקשר הנוכחי:

במשך יותר מ-60 שנה, מחשבי מיינפריים הניעו יישומים קריטיים לתעשיות המרכזיות להמשך הפעולה של הכלכלה העולמית. כיום, 45 מתוך 50 הבנקים המובילים, 4 מתוך 5 חברות התעופה המובילות, 7 מתוך 10 הקמעונאים המובילים בעולם, ו-67 מתוך 100 החברות המובילות בארה"ב של מגזין Fortune, ממנפים את המיינפריים כפלטפורמת הליבה שלהם. טכנולוגיית מיינפריים מטפלת בכמעט 70% מעומסי העבודה של IT הייצור בעולם. ו-90% ממנהלי ה-IT והעסקים מסקר שנערך לאחרונה רואים את המיינפריים שלהם כפלטפורמת צמיחה, כאשר יותר ממחצית מדווחים על עלייה בהיקפי העסקאות במהלך 12 החודשים האחרונים.

מה שהמנהלים האלה מדגישים הוא לא המיינפריים של פעם. מובילי IT משלבים ומרחיבים יכולות מיינפריים כדי לתמוך בזריזות ובחדשנות עסקית חדשה. אסטרטגיות טרנספורמציה דיגיטליות מניעות מודרניזציה של המערכות הבסיסיות וחשוב מכך, היישומים השוכנים בהן. האתגר, כרגיל, הוא ההחלטה אילו יישומים יעברו מודרניזציה, קביעת אופן המודרניזציה וזיהוי היעד ליישומים מודרניים. מנהיגי IT מצליחנים עם חזון למרכיבים אלה פועלים במהירות ויוצרים ערך חדש.

 4 מתוך 5 מנהלים אומרים שהארגונים שלהם צריכים להשתנות במהירות כדי לעמוד בקצב של המתחרים, כולל מודרניזציה של יישומים במחשב המרכזי.

עדיין יש כמה ארגונים אשר מפגרים מאחור. המנהיגים שלהם צריכים לשאול את עצמם בדחיפות שאלה מכרעת: איך אני מפיק יותר ערך מההשקעה שלי במיינפריים – השקעה שתומכת בכמעט שלושה רבעים מכוח העיבוד של הארגון שלי והיישומים שמכילים ומפעילים את פונקציונליות הליבה שלו?

כדי לענות על שאלות אלו ואחרות, ה-IBV בשיתוף עם Oxford Economics סקר 200 מנהלי IT מובילים בתעשיות בצפון אמריקה לגבי מערכות המיינפריים שלהם ואסטרטגיות טרנספורמציה וההצטלבות ביניהן. העסקים המיוצגים מהווים כמעט 30% מ ה- S&P 500 ומובילים כמעט 40% מהפעילות הכלכלית בצפון אמריקה – מוערך ביותר מ-9,000 מיליארד דולר ב-2021.

המחקר מגלה שככל שהם משנים פעולות ומערכות, ארגונים אלה מחפשים פתרונות מקיפים יותר המשלבים מקורות נתונים שונים על פני תהליכים ומערכות פנימיים וחיצוניים. המנהלים שנסקרו מבינים את היתרונות שמעניקות מערכות מיינפריים מודרניות ואת הצורך למודרניזציה של היישומים הפועלים על מערכות אלו עבור זריזות, גמישות וביצועי שיא.

תוך ניצול התובנות והניתוח שלהם, דוח זה מציע הנחיות כיצד להפיק עוד יותר ערך מנכסי מיינפריים ומעודד בחינה מחדש מדוע מודרניזציה של יישומים במיינפריים היא מרכיב קריטי באסטרטגיות מוצלחות של ענן היברידי, ובסופו של דבר, כיצד הן המיינפריים והן הענן עומדים בבסיס הטרנספורמציה הדיגיטלית ההוליסטית ומימוש חדשנות.

למאמר המלא באנגלית של IBM והורדת הדוח המלא מוזמנים להקליק כאן

בוגרים ממליצים

Blue Tech

כרמי מרצה בחסד עליון העובדה שיש לו ידע עצום במיינפריים נוכחת מאוד בשיעורים.
הוא מקצועי מאוד והצליח יפה להעביר לנו את העבודה עם המיינפריים ומה שחשוב בעבודה זו.
כמו כן ראיתי כמה אנחנו חשובים לו והרצון לעזור לנו להתקדם נוכח מאוד בכיתה באמת שאין הרבה מרצים כמוהו!

נהנתי מאד מהידע הרחב של כרמי, הגשת החומר, חזרה על דברים לא ברורים גם 30 פעם, היה אדיב ונחמד בגישה שלו.
הוא נתן (לי) הרגשה טובה ונהנתי לשהות בשיעור.
גם רותי מרצה מעולה ,מעבירה את החומר מעולה , מקצועית בתחומה , יותר חשדנית , פחות משחררת (לטוב ולרע..) שורה תחתונה – מרצים מצויינים .

היה ממש כיף ומעשיר להיות כל כך הרבה שעות עם איש כמו כרמי שטרנברג,
למדנו המון איתו ואין ספק שהוא אחד מהטובים בעולם בתחום המיינפריים, הוא גם מאוד חברותי.
בוודאי עוד נתגעגע אליו מאוד.

צרו איתנו קשר

מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

פרטי התקשרות

זמינים אליכם לכל שאלה

  • תובל 40, מגדל ספיר רמת גן
  • sharons@bluetech-ed.co.il
  • 073-2363118
  • 052-7380385
X
הגשת מועמדות
שלח
הודעה נשלחה בהצלחה