מחפשים יציבות תעסוקתית בהייטק? לכו ללמוד שפת COBOL! - בלו טק אדיוקיישן - Blue Tech

מחפשים יציבות תעסוקתית בהייטק? לכו ללמוד שפת COBOL!

לאחר יותר מ-60 שנות שימוש, שפת התכנות COBOL עדיין חיה ומבוקשת! עם המעבר לטכנולוגיות ענן ושפות תכנות מתקדמות וחדשות יותר, נוצר מחסור בכוח אדם מקצועי דווקא בשפה הוותיקה הזו.

וכן, למרות שזו אחת משפות התכנות הוותיקות ביותר – שהופיעה לראשונה בשנת 1959 – קובול ממשיכה למצוא שימוש גם בשנת 2022.
סקר שפורסם ב-4 בפברואר על ידי ספקית התוכנה Micro Focus ונערך על ידי חברת המחקר העצמאית Vanson Bourne מצא כי: השימוש בשפת COBOL ב-2022 למעשה גדול מהצפוי – והוא הולך וגדל.
"כמות הקוד הפעיל של COBOL הייתה ללא ספק ההפתעה הגדולה ביותר בסקר השנה", אמרEd Airey, מנהל שיווק מוצרי COBOL ב-Micro Focus, ל-ITPro Today. "הערכות קודמות היו בטווח של 200-300 מיליארד, כך שההערכה של השנה ב-775-850 מיליארד היא באמת עדות לחשיבות והמשך ההשקעה של יישומי COBOL."

שפת COBOL: מאפשרת מודרניזציה אסטרטגית של יישומים לעשורים הבאים

ישנן מספר סיבות לכך ששפת COBOL ממשיכה להיות בשימוש. הסקר מצא כי 92 אחוז מהארגונים רואים בעומסי העבודה של יישומי COBOL שלהם כאסטרטגיים לפעילות העסקית שלהם.
ויותר ממחצית (52%) מהמשיבים מצפים שיישומי COBOL הנמצאים בשימוש כיום, ימשיכו להיות בשימוש לפחות עשור נוסף. הסקר גם חשף ששפת COBOL אינה משמשת רק כדי לשמור על מה שכבר נפרס, אלא משמשת גם למודרניזציה של אפליקציות.
למעשה, 72% מהנשאלים ציינו שהם מתכננים לחדש את יישומי COBOL כחלק מאסטרטגיית טרנספורמציה דיגיטלית גדולה יותר. ענן הוא אחת הדרכים העיקריות שבהן יישומי COBOL עוברים מודרניזציה, כך נמצא. 43% מהמשיבים אמרו שיישומי COBOL שלהם כבר תומכים בענן או יתמכו עד סוף השנה.
"בסיס הקוד הכולל של COBOL ממשיך להתפתח ולהשתנות כאשר יכולות IT ארגוניות חדשות כגון גישה לאינטרנט ולנייד, פריסת ענן, אינטגרציה של API ו-container ממונפות לתמיכה בדרישות חדשות של לקוחות", אמר אייריי. "ברור מתוצאות הסקר ש-COBOL היא שפה שלא עומדת במקום וגם איננה במצב של תחזוקה בלבד, אלא מאמצת את השינויים החדשים ותומכת בעידן הדיגיטלי החדש".

מודרניזציה של יישומי COBOL פירושה שימוש רב יותר!

קוד COBOL הולך וגדל וכמעט מחצית (48%) מהמשיבים בסקר מצפים שכמות השימוש של COBOL על ידי הארגון שלהם תגדל ב-12 החודשים הבאים.
הכוח המניע מאחורי כל השימוש המוגבר הזה הוא מודרניזציה של יישומים. אייריי ציין שלמודרניזציה יש צורות רבות ובסופו של דבר פירושה שינוי, הן עבור העסק והן עבור ה-IT.
עבור חלק, מודרניזציה של יישומי COBOL פירושה מעבר לסביבת ה-IT או הפלטפורמה העדכנית ביותר. עבור אחרים, ייתכן שזה אומר לאפשר לאפליקציה עצמה לנצל את מלוא היתרונות של מסגרות פיתוח מודרניות כמו .NET, ה-Java Virtual Machine (JVM), קונטיינרים של Docker או הענן, אמר אייריי.
"מודרניזציה של COBOL מאפשרת אפשרויות חדשות לאורך כל מחזור החיים של פיתוח התוכנה", אמר. "עם יותר מ-60 שנות קיום, נראה ש-COBOL נשארת בסביבה."
מעניין אתכם ללמוד שפת קובול?
הירשמו עכשיו לקורסי קובול או תכנות מיינפריים הקרובים של בלוטק אדיוקיישן
קורס COBOL מסלול הסבה לתכנות בשפת קובול>>

בוגרים ממליצים

Blue Tech

כרמי מרצה בחסד עליון העובדה שיש לו ידע עצום במיינפריים נוכחת מאוד בשיעורים.
הוא מקצועי מאוד והצליח יפה להעביר לנו את העבודה עם המיינפריים ומה שחשוב בעבודה זו.
כמו כן ראיתי כמה אנחנו חשובים לו והרצון לעזור לנו להתקדם נוכח מאוד בכיתה באמת שאין הרבה מרצים כמוהו!

נהנתי מאד מהידע הרחב של כרמי, הגשת החומר, חזרה על דברים לא ברורים גם 30 פעם, היה אדיב ונחמד בגישה שלו.
הוא נתן (לי) הרגשה טובה ונהנתי לשהות בשיעור.
גם רותי מרצה מעולה ,מעבירה את החומר מעולה , מקצועית בתחומה , יותר חשדנית , פחות משחררת (לטוב ולרע..) שורה תחתונה – מרצים מצויינים .

היה ממש כיף ומעשיר להיות כל כך הרבה שעות עם איש כמו כרמי שטרנברג,
למדנו המון איתו ואין ספק שהוא אחד מהטובים בעולם בתחום המיינפריים, הוא גם מאוד חברותי.
בוודאי עוד נתגעגע אליו מאוד.

צרו איתנו קשר

מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

פרטי התקשרות

זמינים אליכם לכל שאלה

  • תובל 40, מגדל ספיר רמת גן
  • sharons@bluetech-ed.co.il
  • 073-2363118
  • 052-7380385
X
הגשת מועמדות
שלח
הודעה נשלחה בהצלחה